Tedarik Zinciri Çözümleri

İnovasyon, müşterilerimizin memnuniyetini sürekli arttırabilmemizi sağlayan en önemli gücümüz. 42 kişilik mühendis & yazılım kadromuzla ’müşteriye göre özelleştirilebilen’ yenilikçi ve öncü yazılım çözümleri geliştiriyoruz.

Tedarik zinciri konusunda ürettiği yazılım ve tasarım çözümleri İ.T.Ü tarafından AR-GE kapsamında değerlendirilen ve merkezi ARI TEKNOKENT içinde yer almaktayız

Geliştirdiğimiz sistemler ile sipariş aşamasından teslim aşamasına kadar, verilen tüm farklı hizmetler birbirlerine entegre olarak uçtan uca (end to end) izlenebiliyor ve raporlanabiliyor. 

TEDARİK ZİNCİRİ ANALİZİ & TASARIMI

Uzman kadromuzun yaptığı ‘mevcut durum analizi’ ve ‘çözüm tasarımı’ çalışmaları ile müşterimize lojistik ağı stratejisinden, sevkiyat tasarımına, depo yönetimi planlamasından envanter analizine kadar tüm alanlarda en uygun çözümleri sunuyoruz.

ÇÖZÜMLERİMİZ

AR&GE YAZILIM ÇÖZÜMLERİ

TEDARİK ZİNCİRİ

Taşımacılık

Depo dağıtım merkezi yönetimi

Gümrükleme- Dış ticaret çözümleri

ENTEGRE İŞ YÖNETİMİ

Uluslararası finans sistemi çözümleri

CRM ve iş zekası çözümleri

E-Fatura çözümleri

Elektronik Arşiv

MOBİL UYGULAMALAR

Web portal çözümleri

IPad uygulamaları

PERFORMANS ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal performans yönetimi

Hizmet performansı

 

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR VERİMLİLİK

İşleri kişilere bağlı olmaktan çıkardık; kurumsal devamlılığın artırılmasını hedefledik.

Tüm operasyonlarımızı geliştirdiğimiz tedarik zinciri yönetimi sistemi ile yürütüyoruz. süreçlerin izlenebilirliği ve birbirleriyle olan bağlantısını esas alıyoruz. Bilgi güvenliği ve bütünlüğünü bu esaslar temelinde sağlıyoruz.

1988 Bilgi İşlem departmanını kurduk. Sektörde bir ilki gerçekleştirerek gümrükleme işlemlerinde bilgisayar sistemlerini kullanmaya başladık. Bilgisayar ile ilk beyanname yazımını gerçekleştirdik.
1991 Entegre lojistik için altyapı çalışmalarına başlayarak Gümrükleme ve Stok Yönetimi hizmetlerini birleştirdik.
1993 TIR filosunda uydu takip ve izleme sistemini uygulamaya başlayan ilk şirket olduk.
2015 İTÜ Teknokent’e taşındık.

Dünyada 39 ülkede 81 lokasyonda gerçekleştirdiğimiz tüm lojistik iş süreçlerini tek çatı altında toplayarak, diğer sistemler ile sorunsuz entegrasyon sağlıyoruz. Gümrükleme işlemlerinin tüm aşamalarının dijital ortamda hem şirketimiz hem de müşterilerimiz tarafından adım adım takip edilebilmesi, e-arşiv sistemi ile süreçlerdeki evrakların dijital ortamda saklanarak ulaşımının kolaylıkla sağlanması, filomuzdaki araçlarımızı anlık olarak takip edebildiğimiz kendi yazılımımız olan online araç takip sistemimize müşterilerimizin de müşteri portalımızla ulaşarak yüklerinin taşındığı araçları anlık olarak takip edebilmeleri, sunduğumuz ayrıcalıklar arasında yer alıyor.

Müşterimizin yurtdışındaki fabrikasında bulunan üretim bandına kadar tüm süreci, sürecin her aşamasında müşterimizin sistemi ile online entegre olarak veri alışverişinde bulunup haberleşerek yönetiyoruz.

Takip sistemimiz yüklerin taşındığı araçlar, plaka ve şoför bilgisi, çıkış- varış noktaları, araç içinde eğer parsiyel ise hangi yükler olduğu sistemden  izleniyor. Yükün müşteriye teslimi, sisteme taranan kaşe/ imzalı teslim belgesiyle görüntüleniyor.

 

 

TEK TUŞLA SAHA YÖNETİMİ

UÇAR GÜMRÜKLEME personeli cep telefonları ve tabletlerle, sahada tek tuşla hızlı bir şekilde operasyonlarını yönetebiliyor. Müşterilerimiz de böylece işleriyle ilgili durumları personelin bilgisayar başına geçip veri girişi yapmasını beklemeden anlık olarak izleyebiliyor.

Geliştirdiğimiz bütün süreçlerde iş’in izlenebilirliğini esas alıyoruz. Bütün süreçler (nakliye, gümrükleme, antrepo, depo) entegre olarak birbirini takip eden ve tetikleyen yapıda kurulu.